Deze week is dat de volgende vraag:
Kan de vergunningverlenende overheid ambtshalve een beperkte planaanpassing doen?
Ja, het Verzameldecreet 2026 schrapt de verwijzing naar artikel 30 OVD in artikel 4.3.1 VCRO.
Artikel 4.3.1 VCRO bevat de mogelijkheid voor de overheid om voorwaarden op te leggen, met inbegrip van een beperkte planaanpassing. Dit artikel verwees naar artikel 30 OVD, een wijzigingsverzoek op initiatief van de vergunningsaanvrager. De rechtspraak interpreteerde dit streng en redeneerde dat een wijziging van het aangevraagde slechts mogelijk was op verzoek van de aanvrager.
Het was echter nooit de bedoeling om de vergunningverlenende overheid de mogelijkheid te ontnemen om uit eigen beweging beperkte planaanpassingen op te leggen, via voorwaarden. Daarom heft de decreetgever met het Verzameldecreet 2026 de verwijzing naar artikel 30 OVD in artikel 4.3.1 VCRO op.
Wist u dat?
Naast de meest actuele informatie, krijgt u met een abonnement op Schulinck Omgevingsrecht ook toegang tot onze helpdesk. Daarmee bezorgen onze experten u binnen de 2 werkdagen een juridisch onderbouwd, praktisch antwoord op al uw omgevingsrechtelijke vragen.
Nog geen abonnement? Vraag dan snel een proefabonnement aan! Nu inclusief onze nieuwe AI-oplossing: Schulinck AI-Desk.